| javiga a întrebat:

Salut,ce placa video, nVIDIA sau ati, imi recomandati pentru placa asta de baza : Gigabyte GA-H55M-S2, socket 1156. Procesorul este Intel i3 550 si 4gb ram DDR3. Funda, desigur.

12 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Uite la ce m-am gandit eu : http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
in combinatie cu acel i3 si 4gb de ram, poti rula lejer crisys 3 peste 40 fps, si chiar si watch dogs pe ultra in 30-35 fps daca mai pui 4gb de ram.
O alta placa video si mai ok decat r7 260x, este : http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ la care asta intr-adevar pote rula orice joc la detalii maxime fara probleme, dar si costa mai mult.

Bft! :)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Nu iti e putin rusine asa? ia vezi ce zice baiatu sa taci din gura, nu mai minti alta data laughing

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai caut si eu ce ce as fi putut mintii la ce te referi? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Baiatu zice ca doar cu gtx 780 si i7 se poate juca WG si tu vii cu minciuni, cica cu i3 si placa aia video se poate. minciuni peste minciuni laughing. ar trebui sa iti ceri scuze, ca el zice adevaru, ce naiba--

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia vezi aicea :D
https://www.youtube.com/watch?v=EUHOMpZ0WYc
am zis ultra deoarece pe un monitor de 19'' il poti rula lejer la rezolutia aia. Oricum procesoru nu este tocmai stralucit si memoria ram cam insuficienta pentru a rula WG.

| VladyXR a răspuns:

Zau jipa? Imposibil sa rulezi watch dogs cu placa aia, iti trebuie 3VRAM o placa cum ar fi gtx 780 si un Intel core i7, asa ca te rog taci! la fel si cu crysis tu exagerezi foarte mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru VladyXR):

Gtx 780 si i7 pentru ultra. nu high sau medium sau low.

app am avut 5 zile ( pana sa se duca dracu ) gtx 770 si am procesor i5 si imi merge pe ultra toate, fara vsyic si doar in 1080p, dar imi merge pe ultra nu neaparat ce ai zis tu, deci mai verifica inainte.

| VladyXR a răspuns (pentru anonim_4396):

Taci ma te rog, Jipa a zis ca cu placa si procesoru rulezi ultra, asa ca te rog nu te baga!

| anonim_4396 a răspuns (pentru VladyXR):

Nici el nu avvea dreptate dar nici tu. asa ca e egal

| VladyXR a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te pe game-debate si vezi ce cerinte iti trebuie pentru watch dogs la ultra!

| anonim_4396 a răspuns (pentru VladyXR):

De aia am zis ca nici el nu are dreptate dar nici tu. tu crezi ca numai cu i7 si gtx 780 merge la ultra, si eu ti-am zis cu ce am jucat eu si merge tot ultra. eu nu ma bazez ca tine pe un site, dar pe ce am vazut cu ochii mei

Răspuns utilizator avertizat