| dedu2009 a întrebat:

vreau sa imi fac un calculator pe piese si as vrea sa stiu daca sunt bune componentele(pentru jocuri), deci:
Procesor Intel® Core™ i3 540 3.06GHz,socket 1156
Placa de baza:GIGABYTE H55M-D2H
Memorie:dimm-4gb-ddr3-pc10600-kingmax-flff6-ddr3-4g1333

Hadr disk:hdd-wdigital-500-sata2-32m-wd5000aads
DVD:dvd-rw-samsung-sata-negru-bulk-sh-s223c-bebe
Placa video:vc-gigabyte-nvidia-gtx460-768mb-gv-n460oc-768i
Fundita!

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Depinde ce fel de jocuri ca nu toate pot merge.

oricum. te-ai apucat tu sa iti cumperi piesele sau te-ai sfatuit cu cineva?

la placa video puteai sa cumperi macar de 1gb pentru jocurile mai noi...
dvd nu conteaza prea mult...
hdd-ul daca nu e eco e bun iti ajunge
memoriile si procesorul is bune

bafta!

6 răspunsuri:
| dany1219 a răspuns:

E boon dar placa video iti recomand sa iti ei de 1 gb

| maryanshmen a răspuns:

Good

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz nu este mai buna placa hd5770, gtx 460 este cu o clasa peste. Poti lua cu incredere gtx460 de 768mb, dar daca ai ceva bani in plus poti lua un gtx460 cu 1gb si nu vei regreta.Eu am un hd5770 si as face schimb oricand cu un gtx460 de 768mb.In rest totul este ok la sistemul ales.

| dedu2009 explică:

Sledio tie iti merge Prototype?

| dedu2009 explică:

E mai buna placa video vc-gigabyte-ati-hd-5770-1gb-r577ud-1gd decat cea care am scris-o mai sus?

| seldio17 a răspuns:

E super, eu am procesor de 2. 50, 4 pe ram si placa video hd, si imi merg super, deci tie trebuie sa-ti mearga si mai super laughing)