| costiceacristian200 a întrebat:

Cine Îmi poate spune Şi mie toate tastele care sunt folosite pentru a te mişca în SA:MP Pe calculator? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Florin05 a răspuns:

[PE JOS]
W A S D - miscarea
W A S D + ALT - mergi ca omu
SHIFT - sari
space - fugi
space (fugi dracului mai repede)
click - ***-i una
capslock + f - ***-i una cu stil
shift + shift (parkour) - suite pe gard/pereti nu prea inalti
click dreapta - inamit ochit
click dreapta + click stanga - inamic ochit si ***-i una
click dreapta + click stanga (arme) - tragi cu arma in el/ea
shift + f - apara lovituri

[VEHICULE]
W A D - conduci
space - frana de mana
S - frana, reverse gear
R - baga niste muzica
2 - porneste masina/opreste masina
S + space - super frana
space > apoi A sau D > apoi directia opusa a urmatoarei curbe dupa ce ai intrat putin in curba > prezizie si skill = drift
Q si E - trage cu arma pe geam
H - scoate arma pe geam ca pasager
G - intra ca pasager
W + sageata sus (motocicleta) - viteza, trebuie sa spamezi sageata sus si este legal
W + sageata jos (motocicleta) - wheelie

Helicopter/avion
Vezi ce zice instructoru ca am uitat, n-am mai jucat de mult XD
Recomand sa faci misiuniile alea din singleplayer unde inveti sa pilotezi

| Florin05 a răspuns (pentru Florin05):

La al doilea space dai spam, am uitat sa mentionez asta

| ScriptingBiGLiKE a răspuns:

W-in fata S-In spate A-Stanga -D dreapta si cu alt+w poti merge incet.