| ArchWord a întrebat:

Salut, cine ma poate ajuta? Am nevoie de respunsuri corecte la aceste intrebari de pe Romania Roleplay. Pentru inregistrare, Dau funda!. Si inca o intrebare. Cand sa imi pun numele, adica ceva de gen JJ_Aron. Deoarece este roman, am voie sa imi pun numele de genu asta Andrei_Ionut, sau trebuie englezesc, american? Fiindca mi s-a intamplat asta. Dar astea sunt intrebarile

1) Ai voie sa inseli un player de bunurile acestuia (SCAMMING)?

A) AM VOIE SA IL INSEL DOAR DE BANI, NU DE ALTE BUNURI

B) NU, ESTE INTERZIS COMPLET.

C) DOAR DE MASINI SI CASE.

2) In timp ce te joci pe server zaresti o unitate de politie care circula regulamentar. Este corect sa treci pe langa ea si sa o provoci pentru o urmarire?

A) NICIUN RASPUNS NU ESTE CORECT, REGULAMENTUL NU PREVEDE ASA CEVA.

B) NU, REGULAMENTUL SERVERULUI INTREZICE CU STRICTETE ASA CEVA

C) DA, DEOARECE SPORTESTI ROLE-PLAYUL SI ASA LE DAI DE MUNCA OFITERILOR.

3) Daca cineva te ameninta OOC care ar fi ce-a mai corecta actiune?

A) Sa nu il bag in seama, iar in functie de amenintari sa il reclam.

B)Sa imi anunt baieti, sa il prindem il omoram si primeste CK!(Character Kill)

C) Sa il omor mereu cand il vad pe strada.

4)Care este cea mai corecta modalitate de a obtine ajutorul unui admin in joc?

A) Folosesti /report sau /re.

B)Ii dai PM.

C)Te duci la unul in joc si ii spui ce doresti de la el.

5) In care dintre urmatoarele zone NU se poate comite o activitate ilegala?

A) San News Building, LS Police Department, LS Hospital, Ganton, Idlewood Gas Station

B) BlueBerry Acres, El Corona, LS Hospital, LS Airport, San Andreas Sheriff Department

C) San News Building, LS Police Department, LS Airport, Ocean Doks, Dealership

6) Care este metoda corecta pentru a obtine ajutorul unui admin in joc?

A ) Folosind /report sau /re.

B) Vorbind OOC si cu Caps-lock astfel incat acesta sa vada.

C) Prin a da un anunt.

7) Ce este mixing-ul?

A)Cand esti intrebat pe chatul OOC ceva si raspunzi pe chatul IC, sau invers.

B)Cand esti intrebat pe /r(adio) ceva si raspunzi pe chatul IC, sau invers.

C) Cand spui informatii OOC pe chatul IC.

8)Ai voie sa folosesti /cad in scopuri personale?

A)Da, daca nu am alte alternative.

B)Daca vreau sa-mi vand masina, pot sa folosesc.

C)Nu, doar daca detin o companie si vreau s-o promovez.

9)Ce trebuie sa faci in cazul in care cineva iti buseste masina?

A)Mergi in continuare ca si cum nimic nu s-a intamplat.

B)Scoti arma si il omori pe respectivul.

C)Sa faci roleplay in functie de cat de grava e situatia.

10)Levelul minim pe care un jucator trebuie sa-l aibe, ca sa poti sa-l jefuiesti este

A)1

B)3

C)5

Va rog strictete la intrebarile 4 si 6! Credeti ca sunt aceleasi intrebari, NU, NU SUNT! Va rog sa fiti atenti, pentru cel mai raspuns corect Funda, va rog!

4 răspunsuri:
| HεεЌεЯε a răspuns:

1-B 2-A 3-A 4-A 5-C 6-A 7-A 8-C 9-C 10-B Sper ca te-am ajutat big grin.

| ArchWord explică (pentru HεεЌεЯε):

Esti sigur ca la 5 e C? Eu cred ca-i B

| ArchWord explică (pentru HεεЌεЯε):

Am gresit la una sau mai multe intrebari...

| HεεЌεЯε a răspuns:

Este interzisă comiterea infracțiunilor în zonele publice ale orașelor (să jefuiești, să ataci, să furi, să omori, să ameninți cu arma, să răpești, să faci comerț de produse ilegale etc.)

EXEMPLE

Zona primăriei, zona secțiilor de poliție, zona spitalelor, zona aeroporturilor, zona băncilor, zona clădirilor/instituțiilor publice (SAN News, Tow Car Company, Auto Garage Center, Dealership, Unity Station).

Aici iti spune clar care sunt..Este din forum