| mafiotuXXL a întrebat:

Cine site un Trainer Bun pentru Half Life 1 (PRIMU Half life).
SA deie Macar Golnte infinite Sau Viata infinita si Armura Infinita.
Sau sa le dea pe toate Gloante viata armura infinita.
Un trainer bun care sa meargaa.
Si spuneti cum il pot activa.
Dau Fundaa

Răspuns Câştigător
| MasterStefan a răspuns:

Nu ai nevoie de trainer. Exista și coduri.
1.In primul rand trebuie sa activezi consola.Trebuie sa ai o scurtătura(shortcut) pe desktop sau oriunde.Click dreapta pe iconiță și dai la Proprietăți.Acolo ai adresa fișierului. Dupa hl.exe pui -console. (ex:"C:\Program Files\Sierra\hl.exe -console"
2.Salvezi și ieși. :)
3.Intri în joc. Daca iți deschide jocul cu consola apeși tasta ~ ca sa o închizi.Acea tasta o și deschide.
4. Când ești încă în meniu deschide consola și scrie sv_cheats 1 pentru a activa codurile.
5.Intri în joc și deschizi iar consola și scrii codurile.
6. Daca începi de la început nu folosi coduri decât după ce iți iei acel costum si iti apare viata sau chiar după ce treci de primul nivel. Asta pentru ca iți va da eroare dacă folosești codul de arme în tren de exemplu.
Codurile sunt:
/GOD pentru viata infinita.Nu și cealaltă doar viata nu scade
/NOCLIP treci prin pereți (nu iți recomand sa abuzezi de el)
IMPULSE 101 iți da toate armele

Mai multe detalii ai aici dar este în engleza:
http://www.neoseeker.com/Games/cheats/PC/halflife.html

| MasterStefan a răspuns (pentru MasterStefan):

Am cautat și eu trainer și nu am găsit.Singura soluție e asta.Impulse 101 iți da si muniție.Totuși jocul e ușor.Eu l-am terminat de multe ori fără coduri. Daca nu știi ce sa faci la partea aia cauta pe youtube half life lamba core.
Daca nu înțelegi ceva din acei pași îmi spui care și iți explic mai bine.

1 răspuns: