| itmengo a întrebat:

cine stie cum as putea sa fac aplicatii/jocuri pentru PC? nu am cerinte sa fac un program asemanator cu gta5 nuuuu laughing) nici de cum da sa fie ceva cuprins intre 1-100 mb cam asa. nu vr sa aud ca trebuie sa faci nu stiu ce facultate. vreau sa stiu cum cu ce program si ce ar trebui sa stiu. puteti lasa si linkuri de unde sa invat si sa downloadez anumite programe de creere. DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
| userul7200 a răspuns:

Mult noroc in C/C++, Unity, OpenGL, Game Maker Studio, Java laughing

| TechGuyTpu a răspuns:

Ca sa codezi un simplu calculator care calculeaza chesti(si asta vorbesc fara interfata sau chesti fancy)ar trebuie sa stai si sa inveti acasa cam 1 an-2.

| Mafiotu007 a răspuns:

Crezi ca asa simplu faci tu un program sau un joc.Trebuie ani de experienta si trebuie sa inveti o gramada.Nu iei un program, apesi acolo si acolo si gata ai gta v.Aia au muncit, de aia scot profit asa mult din jocul ala.