| RaduGavrila a întrebat:

Vreau sa invat sa fac programe de tot felul. Ce trebuie sa stiu inainte de a ma apuca de programe si dupa ce invat tot ce trebuie cum fac un program? Fundaaa!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Trebuie să ștti un limbaj de p[rogramare.în industria de profil se lucrează în C++. Apoi trebuie să știi cum sa asamblezin ceea ce ai scris în C. Apoi trebuie ă știi cum fă faci design-urile, grafica aplicației.și apoi trebuie să știi să o testezi.Succes

5 răspunsuri:
| RadioactiveUranium a răspuns:

Trebuie sa stii un limbaj de programare C++, Java, Pascal, Fortrain, C, etc.De curiozitate cati ani ai?

| RaduGavrila explică (pentru RadioactiveUranium):

Aproape 14. Si dupa ce le invat cum fac un program?

| RadioactiveUranium a răspuns (pentru RaduGavrila):

Pai aplici ce ai invatat.Dar sa stii ce este foarte greu avend in vedere ca iti trebuie si matematica ai semne si definitii matematice. Dupa iti iei un compiler C++ el face programele astea cu ajutorul CMD-ului dar ia-ti Microsoft Visual si acolo ii vei face designul programului si dupa programezi si gata ai facut un program.Dar casa faci un program bun iti trebuie o echipa nu faci de unul singur.

| RadioactiveUranium a răspuns (pentru RaduGavrila):

Add pe mess: dany_bena@ymail.com si poate facem o echipa. Vrei?

| TheSoldier a răspuns:

Ai experienta in domeniul IT?