| Jake143 a întrebat:

Salut, cum as putea crea un keylogger adica de exemplu aleg un joc: Sa-mp sa zicem si un jucator gaseste un keylogger dintr-un modpack si apoi isi pierde toate datele, parolele se salveaza in keylogger si spargatorul poate intra pe conturile lui, cum se formeaza un asa astfel de keylogger.exe? Am luat o teapa subtila de la un prieten si in loc sa il injur sa il iau cu bombonica, dau funda. multumesc

2 răspunsuri:
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Sa creezi un keylogger decent iti poate lua ani de invatamant IT, sa creezi un keylogger basic care sa inregistreze apasarile tastaturii tale si sa functioneze numai pe pc-ul tau iti ia un tutorial de pe YouTube si 5 minute. Ceea ce ai tu nevoie este un keylogger avansat care sa ruleze silentios si ascuns si care sa trimita apasarile de tastatura ale victimei pe emailul cuiva, respectiv al tau, din dorinta de a ajunge hackeri multi ajung sa fie victime ale hackerilor. Sa zicem ca gasesti un astfel de keylogger si reusesti sa il configurezi in asa fel incat sa primesti pe email apasarile de tastatura, va trebui sa convingi victima sa deschida un executabil suspicios si totodata sa isi si dezactiveze antivirusul deoarece nici un antivirus nu permite rularea unui program de tip keylogger. In alte cuvinte nu ai nicio sansa asa ca treci peste.

| Jake143 explică (pentru MrkiddyKid1):

Dar keylogger intr-un file? De exemplu pornesc un joc instalat cu un mod cu keylogger si sa ii ia parola si login?