| Ciocoiu_Florin-Andrei_1999 a întrebat:

Salut, cum se poate mari viteza de download? Acum am o viteza de 200-220 de KB/s

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu poti decat sa schimbi providerul de internet(firma).
Nu inteleg ce firma ar livra 200-220kb/s laughing
Poate au ei ceva probleme ca si eu de la 28-30Mbs am ajuns la 1-2mbs, voiam sa descarc un fisier de 60 de mb 20-30 de minhappy
Asteapta sa vezi daca isi revine daca nu suna la iei, ar trebuie sa scrie pe contract ce viteza de internet ai.
Si nu mai asculta pe toate lumea nu exista programe ca sa iti mareasca viteza internetului.E ca si cum vrei sa castigi o cursa de Formula 1 si to concurezi ca o masina din 1990.
Poate acele persona se refera la port sau dns, dar acele nu iti maresc viteza de internet.

| PaulSergiu a răspuns:

Pai daca asa o ai facuta in contract nu o vei putea mari.In cazul in care nu e asa poti sa verifici cablul daca e intact pentru a nu avea pierderi de semnal si poti folosi soft-uri pentru a mari viteza de internet.Cauta pe canalul de Youtube al lui AlePlay si dodo30