| biBBi a întrebat:

Se poate mari viteza de download a fisierelor fara sa-mi schimb netul? adica de undeva din calculator big grin?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu, nu se poate aşa ceva.
VIteza de download şi de upload depinde în proporţie de 95% de ISP-ul tău (ISP = Internet Service Provider). Dacă furnizorul tău de servicii internet îţi dă... spunem 5Mbps şi la tine ajung 4, 9 e ok căci apar şi pierderi.
Se poate dacă îţi schimbi sistemul de operare şi în loc de Windows să ţii Linux căci atunci ai toată banda, la Windows ai doar 98% din bandă (restul e păstrat de sistem pentru update-uri).

| Nane a răspuns:

Nu ai cum sa maresti viteza... Este doar un program numit Download Accelerator care iti mareste viteza pe unele site-uri iti micsoreaza viteza de donload...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu