| Iliuta_Cristian_1993 a întrebat:

Daca vreau sa imi bag bani in xbox prin paypal imi trebuie si card sau decat cont?(P.S. nu stiu cum functioneaza pay pal)

Răspuns Câştigător
| AdiZNoni a răspuns:

În general pentru achizițiile online, ai nevoie de un card care are opțiunea de Internet Baking activă.

Nu ai nevoie neapărată de PayPal, tot ce îți trebuie este un card cu bani pe el.

Fără un card, prin PayPal poți doar încasa bani prin diferite joburi online și să folosești banii primiți pe contul respectiv să faci plăți. Dacă nu ai venituri directe pe PayPal va trebui să asociezi un card de debit/credit ca să poți face achiziții.