| ghj123 a întrebat:

De ce atunci cand imi actualizez fotografia de coperta la facebook o vad numai eu si prietenii mei n-o vad decat daca intra la mine pe profil?

Răspuns Câştigător
| lupisor a răspuns:

Poate fi din 2 motive:
1. Ti-ai scos optiunea urmareste si cand cineva iti da prietenie se activeaza automat si acel urmareste si le apare cam tot ce postezi tu.
2. optiunea prieteni apropiati, daca nu te au prin categoria respectiva iar nu primesc postarile tale.
SAU poate au umblat prin setarile de confidentialitate si au setat sa nu primeasca notificari *inainte se putea, nu sunt 100% sigura cu noua forma de facebook daca mai este optiunea*

| ghj123 explică (pentru lupisor):

Pai unele fotografii le pot vedea prietenii, altele nu le pot vedea.

| lupisor a răspuns (pentru ghj123):

Pai in coltul oricarei postari sau fotografii exista o sagetuta mica, daca dai pe ea si dai setarile de baza a unei postari etc.

Deci Exemplu: Xyu a distribuit o fotografie postata de Camera de Ras.
12 minute si apoi dupa minute dai click si dai pe toata lumea sau prietenii tai happy Globul inseamna *everybody, busturile de persoane sunt doar prietenii, lacatul inseamna ca poti vedea doar tu, iar steluta e personalizat*

sper ca te-a ajutat, succes