| David1412 a întrebat:

Salut, de ieri calculatorul meu a inceput sa se blocheze cand joc orice, se blocheaza la modul ca nu mai pot sa fac nimic ramane imaginea intepata si se aude acelasi sunet de la momentul cand se blocheaza incontinuu iar singura solutie e restartul. Nu stiu ce sa mai fac sper sa ma puteti ajuta. Am un i3 4160 placa video nVIDIA gt 630 placa de baza gigabyte h81m-s adica nu e slab. va rog frumos ajutati-ma! Multumesc anticipiat

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Salontane, esti IMBECIL? Tu daca racesti te duci la doctor si faci clisma si dupa aia ii zici sa te autopsieze, sau intii mergi la diagnostic si dupa aia te tratezi? De ce biserica ma-si sa reinstaleze Windowsul cind se poate diagnostica si fara atita pierdere de timp?
@David1412:
1. MemTest
2. AIDA64 cu care te uiti la parametrii SMART ai hardului si vezi ce e in neregula
3. Suni un prieten care cunoaste, cea mai la indemina solutie.winking

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sterge tot ce este pe el (nu pastra de cat poze, documente si filme) mai ales ce este cu terminatia "exe" si formateaza HDD-ul. Reinstaleaza Windowsul. Daca scartaie la fel inseamna ca e dus HDD-ul.

| KodrutZ a răspuns:

E slab. Nu ii baga in seama pe papagalii astia. Fie ai un conflict de la vreun driver/program instalat (putin probabil), fie ai un modul de memorie defect sau alta problema hardware (sursa sau placa de baza).
P.S. E slab.

| David1412 explică (pentru KodrutZ):

Imi recomanzi ceva program cu care as putea verifica de la ce este problema?

| David1412 explică (pentru KodrutZ):

Ma poti ajuta cu ceva program sa vad de la ce e problema?

| KodrutZ a răspuns (pentru David1412):

Salontane, esti IMBECIL? Tu daca racesti te duci la doctor si faci clisma si dupa aia ii zici sa te autopsieze, sau intii mergi la diagnostic si dupa aia te tratezi? De ce biserica ma-si sa reinstaleze Windowsul cind se poate diagnostica si fara atita pierdere de timp?
@David1412:
1. MemTest
2. AIDA64 cu care te uiti la parametrii SMART ai hardului si vezi ce e in neregula
3. Suni un prieten care cunoaste, cea mai la indemina solutie.winking

| DumitracheBogdan a răspuns:

Ai virusi

| adiaditzu97 a răspuns:

Pai ia-ti un antivirus vezi daca ai virusi sau cel mai rapid mod reinstaleaza windows-ul