| YoloWTF a întrebat:

De ce mi se blocheaza Pc-ul? Are momente cand se blocheaza si nu mai pot face nimic, nici cursorul nu-l pot misca si imaginea ingheata si se aude un sunet ciudat.Am windows 7, procesor I5, 4GB ram, placa video NVIDIA GeForce GTX 470.

Dau funda! big grin

8 răspunsuri:
| هوراس a răspuns:

Probabil HDD/SSD este devină. apropo, bună configurație, deși ți-aș recomanda să îți mai pui o plăcuță de 4 GB, să ai 8 GB happy

| iamSeBy a răspuns:

Poate sa fie si din cauza cooler-ului pentru procesor, poate are ceva si nu face fata. Eu am avut o problema asemanatoare si cand fortam procesorul mai tare se bloca si nu mai puteam face nimic, doar restart si dupa ce am schimbat cooler-ul nu am mai avut probleme.

| K0sti a răspuns:

Hardul, memoria, temperatura, sursa...sunt multe variabile!
Fa un test de memorie: http://www.epasystems.ro/cum-verificam-memoria-ram-a-calculatorului/
Daca sunetul ala ciudat se aude in el si nu in boxe, e posibil sa fie hardul!

| miTzuliK93 a răspuns:

De ce nu treci pe W8?

| CinevaNou a răspuns (pentru miTzuliK93):

Pentru ca e pc, nu tableta.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru CinevaNou):

Am aceeasi configuratie dpdv al procesorului si RAMilor pe laptop, + ca am si placa video integrata, si W8 merge super.

| CinevaNou a răspuns (pentru miTzuliK93):

Normal ca merge super, l-au facut sa mearga bine pe tablete cu 1gb ram.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Cred ca ai o problema care se laega de computer freeze. Aici trebuie sa vezi ce ai de facut. Daca nu merge nimic incearca sa reinstalezi, daca gasesti programul Returnil, il poti instala, trebuie sa ai totul pe cd, dupa ce ai instalat acest program nu mai ai probleme. Ai grija ca nu mai poti modifica nimic, studiaza-l putin, cum se foloseste si care sunt avantajele. Inainte de a reinstala scoate bateria de la bios, memoriile, placa video, dupa montarea lor intri pe install(le scoti cam 20 de min), da! Acest link te poate ajuta! Bafta!
http://www.sevenforums.com/......thing.html