| jaker75 a întrebat:

Salut.
De la un timp placa mea video(nVidia gforce9500gt)imi face asa zise "figuri"
Am incercat diverse OS-uri incepand de la xp pana la W7...
Placa mi-o recunoaste decat ca "Standard VGA Graphics adaptor", dupa ce ii instalez driverele windowsul booteaza dar exact in momentul aparitiei welcome screen-ului monitorul se opreste brusc. Windowsul porneste fara probleme, dar monitorul refuza sa se aprinda.
Daca intru in safe mode si dezinstalez driverele monitorul se aprinde.
Ce as putea face? Imi pare rau daca nu am fost destul de clar.
Stima

2 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Incearca sa descarci ultimele drivere pentru placa ta de pe siteul nVidia si vezi daca mai ai aceeasi problema. Daca problema persista, e posibil sa nu ajunga semnalul de la placa video la monitor, sau poate placa video nu e montat bine in slot.

| jaker75 explică:

Am descarcat ultimele drivere...
In momentul acesta lucrez la PC fara drivere si am imagine.In momentul cand bag driverele nu mai merge.