| TeoCta a întrebat:

Salut, de ceva vreme intampin o problema la pc-ul meu si anume ca acesta nu-mi mai recunoaste driverele de la placa video…
Totul a inceput cand ma uitam pe ytb si deodata se stinge ecranul dupa cand sa-i dau restart ce sa vezi, nu merge, calculatorul porneste insa cand sa-mi intre in windows se stinge monitorul.
In tot acest timp l-am folosit in safe mode pentru ca doar asa se aprindea si n-am avut ocazia sa-l duc la un service…
Astazi cum ma plictiseam acasa pentru ca sunt in carantina(deci nu-l pot duce curand la un service sau ceva) jucandu-ma pe acolo cu el am observat ca toata problema e de la driverul de la placa video, cum am sters driverele calculatorul mergea perfect, in schimb orice driver voiam sa instalez pentru placa video iar se stingea monitorul si pornea doar in safe mode.Are cineva idee ce as putea face?

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ce sistem si windows folosesti?

| TeoCta explică (pentru aditimus):

Am incercat si cu windows 10, si cu windows 7 si cu 8.1, face la fel, am o placa AMD Radeon R7 370

| aditimus a răspuns (pentru TeoCta):

Sa nu fie de la placa

| TeoCta explică (pentru aditimus):

Pai asta am zis si eu, ca e de la placa da banuiesc ca are si o rezolvare inainte sa schimb placa cu totul, nu?

| aditimus a răspuns (pentru TeoCta):

Ai putea sa testezi placa pe alt sistem inainte sa iei alta