| alexboss2020 a întrebat:

Deci am schimbat pasta termoconductoare si coolerul la procesor dar am 90 de grade oare de ce?
Nu ma refer la ryzen procesorul care il detin acum ma refer la pc-ul meu vechi cu A8 6600k credeti ca i s-a dus vremea azi fac 4 ani de cand am acel procesor si este cam vechi pe fm2+.Mentionez ca la ryzen 7 1700 am coolerul stock si nu trece de 70 de grade in full load.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ori nu ai pus pasta cum trebuie, ori talpa cooler-ului nu face contact corect cu procesorul si nu se face transferul de caldura.

Mai verifica coolerul inca odata.

| alexboss2020 explică (pentru Intruder19):

Man,ma crezi asa de prost incat sa nu stiu sa pun o amarata de pasta, am verificat coolerul si nu este nici o problema.Astept alte raspunsuri!

| Intruder19 a răspuns (pentru alexboss2020):

Daca esti sigur ca e ok tot inseamna ca e pasta de proasta calitate.

| alexboss2020 explică (pentru Intruder19):

Nu este pasta de vina am luat cea mai buna pasta termoconductoare de pe piata