| Rotkingofficial a întrebat:

Salut. Deci eu sunt pe un joc si am 140ms pe un server de North America. Sper ca stiti ce e ala ms, cu cat e mai mare cu atat ai mai mult lag. Eu folosesc un autoclick pe un joc sa obtin ceva inaintea altui player care foloseste acelasi autoclick, dar el e mai rapid decat mine deoarece e din brazilia care e mai aproape de america de nord deci in concluzie are ms-ul mai mic. Intrebarea este: eu avand net digi 500gb/s fiberlink, daca dau upgrade la 1gb/s o sa am mai putine ms-uri? E foarte important sa imi scad ms-urile, daca stiti si alte metode spunetis-mi va rog, vreau rapunsuri serioase deoarece acel lucru imi poate aduce venituri reale.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Cred ca vorbesti de ping... nu prea ai ce face ca acea valoare nu se schimba prea mult indiferent de ce abonament ai! Trebuie sa schimbi abonamentul, sa renunti la digi si sa incerci altele. Dar inainte sa-ti faci abonament in alta parte intreaba, sau intereseaza-te ce ping upload are acel provider, ca pentru tine asta conteaza nu downloadul. Sau poti intreba la digi cand schimbi abonamentul daca poti avea un abonament cu upload mai mare si ping mai mic! Te cred ca 140 e mare, dar eu iti spun ca e exagerat de mare, nu mare, tinand cont ca eu am 14 si am net tot de 500Gb/s. insa te avertizez ca daca ti-l schimba asa atunci viteza de download va scadea cu 70%, nu le poti avea pe amandoua! Un prieten are si el net de la digi dar el are download 45Mb/s, upload 45Mb/s iar ping 7, eu am download 370Mb/s, upload 20Mb/s, ping 14 si avem netul de 500Mb/s amandoi, deci eu cred ca tine de provider ce este mai rapid uploadul sau downloadul... Bafta!

| Rotkingofficial explică (pentru lpavel):

Multumesc de raspuns o sa ma interesez

| lpavel a răspuns (pentru Rotkingofficial):

N-ai pentru ce!