| raul2300 a întrebat:

Salut, detin acest PC
https://www.pcgarage.ro/......ame-ready/

Vreau sa ii fac upgrade la procesor, daca ma puteti ajuta in a alege unul cu care sa nu am probleme legate de bottleneck sau alte chestii! Multumesc

4 răspunsuri:
| Fly2Sky a răspuns:

Dupa parerea mea ai putea astepta ca placile de baza pentru procesoarele din seria a 8 sa fie lansate.Dar sa stii ca daca iti vei lua acest PC il vei lua cu tot cu procesor..nu poti schimba piesele..Sau ai putea trece pe Ryzen..depinde de bugetul tau

| Fly2Sky a răspuns (pentru Fly2Sky):

Auch.AM citit prost intrebarea. aparent tu ai deja pc-ul...dar imi mentin parerea cu a 8-a generatie despre care am auzit numai vorbe bune

| raul2300 explică (pentru Fly2Sky):

Pentru a 8a generatie imi trebuie si alta placa de baza
aceasta placa imi suporta doar generatiile 6-7
skylake si kabylake ( Intel)

| Fly2Sky a răspuns (pentru raul2300):

Atunci ai putea trece pe i5-700 sau i7-7700k,desi nu ar arata prea bine i7 cu aceasta placa video.