| Gabi20CM a întrebat:

Salut detin urmatorul calculator:
procesor dual core de 3.0 ghz amd 6000
placa video nVIDIA 430 128 biti 2 gb ddr3
cooler de 350 de wati
3 gb ram

Ce probleme am:mi se incalzeste procesorul extrem de repede si de sus(undeva la 50 de grade in cs).Ce sa fac? Jocuri pe care ar trebui sa le rulez la cele mai inalte grafici imi merg sacadat la medium etc. Daca stiti cum sa rezolv problema...
Si a doua intrebare:Vreau sa joc gta 5 sau crysis 3(jocuri din 2013)Pc meu este pregatit? Ce ar trebui sa schimb la el sau sa adaug? Multumes si astept raspunsurile happy

Răspuns Câştigător
| Vatasoiu_George_1998 a răspuns:

Poate ai sursa prea puternica si da iti merge gta 5 si crysis 3

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

50 grade nu e mult, pe la 70 in sus 80 e problema

| xLionel a răspuns:

Te plangi ca ajunge processorul la 50 de grade C? Sa vezi la mine cand stau pe net ajunge la 70 de grade C si cand joc un joc online ajunge la 80 de grade C. Trebuie sa-i schimb pasta termoconductoare daca nu ai facut deja asta, da la 50 de grade C este in regula happy

| Gabi20CM explică (pentru xLionel):

Problema ii ca mie sub 33 nu imi scade...si daca ma bag in ceva ma lag