| dariusw0w a întrebat:

Salut, doar ce am cumparat o placuta de rami DDR2 de 2GB si cand o pun in calculator, alaturi de cealalta de 1GB tot DDR2, nu porneste calculatorul, aveti idee de ce? mersi

3 răspunsuri:
| dorianBrawl a răspuns:

Pai eu cred ca s-a miscat ceva ce nu trebuia sa se miste de acolo! mai bine te duci cu unitatea la un service de calculatoare si ii spui ce se intampla si o sa iti spuna el mai sigur ce s-a miscat! Funda?

| dariusw0w explică:

Daca o las doar pe cea de 1GB merge.

| KodrutZ a răspuns (pentru dariusw0w):

Dorian e sarac cu duhul, ignora-l. Daca pui doar placa de 2 ar trebui sa mearga si asa. Cel mai probabil fie nu iti inghite placa de baza module de 2, sau daca merge ala de 2 singurel, atunci inseamna ca nu suporta combinatia 2-1 sau 1-2.