| jok3r002 a întrebat:

Am un PC cu 2 GB Rami DDR3 1333 Ghz si am mai achizitionat o placuta de 4 GB DDR3 1333 Ghz dar o asez langa cealalta si cand pornesc calculatorul nu imi arata nimic sta vreo 10 secunde imaginea neagra si apoi se stinge dupa 2 secunde se aprinde iar si tot asa... nu stiu ce sa ii fac!(memoria era noua sigilata) Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Verifica in specificatiile placii de baza cata memorie suporta in total si cata pe fiecare slot.
Verifica cu fiecare memorie singura si apoi schimba-le intre ele.

| njohn a răspuns:

Muta placutele intre ele, sau ar trebui sa te uiti cat ram suporta pc-ul, daca suporta le pui pe amandoua si reinstalezi windowsul