| Alin96DdD a întrebat:

Salut, doresc sa imi schimb Windows-ul dar nu am driverele pentru placa de retea, am 2 CD-uri cu windows XP dar daca nu am driverele de la placa de retea degeaba ca nu o sa imi functioneze internetul ( Nu stiu numele placii de retea sa placii de baza, deci poate are cineva un windows cu drivere sau un drivere automate ). Ajutati-ma (dau funda)!

Răspuns Câştigător
| Blade82 a răspuns:

Cu placa de retea e problema daca nu o stii. Descarca de la cineva Unknown Device Identifier si ala o sa iti arate ce model de componente ai si o cauti de altundeva pe net. Sau daca iti merge pe el sa instalezi Windows 7 ala cam are majoritatea driverelor.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la un vecin si pe un stick ia-ti driverele. Blade82 cred ca este beat. Daca nu-ti merge placa nu poti lua driverele! Corect?

| Blade82 a răspuns (pentru Salontanul):

Ignorand "betia" care nu isi are rostul in exprimarea ta, explica-mi si mie ce drivere sa ia pe stick daca nu stie ce model de placa de retea are? Sa iti explic ce sugeram in betia mea: Iei de undeva Unknown Device Identifier il instalezi in PC chiar daca nu ai nici un driver si programul iti va creea o lista cu modelele tuturor componentelor din calculator. Astfel afli ce driver sa cauti pentru placa de retea si il aduci de undeva (cine are net). Dupa aia eu cred ca e floare la ureche cu restul driverelor? Sunt destul de beat?