| nimicitorul a întrebat:

Vreau sa stiu si eu un lucru..De exemplu eu am placa de baza la pc gigabyte si am vazut ca atunci cand bag cd-ul de la ea are drivere doar pentru Vista/7/8.si acum vin cu intrebarea daca instalez windows xp cum imi instalez eu placa de retea si driverele? A si daca stiti careva se poate sa sterg datele de pe un cd ca momentan nu am cd si vreau sa pun ceva pe unul ca am destule, dar merge chestia asta?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Intrucit ai o placa de baza recenta, nu mai ofera suport pentru XP si cu asta basta. Windows XP e mort.

| Nelu62 a răspuns:

Cauta draiver cu net si fara net:
http://pc-config.info/......de-retea/.
Referitor la CD nu poti sterge, doar daca sunt reinscriptibile.

| nimicitorul explică (pentru Nelu62):

Pai si cum fac dupa ce instalez windowsu intru poe e si scroiu chestia aia cu 3dp si merge?

| Nelu62 a răspuns:

DA. El are folder cu draivere pentru placa de retea. Dupa aceea descarci draiverele tot cu el.
https://www.youtube.com/watch?v=Y-40gk3Ecgg

| nimicitorul explică (pentru Nelu62):

Man sigur, sigur merge nu? Ca dupa e aiurea ma bagi la necaz laughing

| Nelu62 a răspuns:

Faci ce vrei!

| nimicitorul explică (pentru Nelu62):

Pai uite ca numai fac cu nidea ta tongue pentru ca am opritt netul si am vazut ca site-ul nu merge deci numai mintiti lumea laughing!winking