| Claudiu_Hagi_1985 a întrebat:

Dupa ce am instalat Assassin Creed Syndicate am modificat rezolutia si am ajuns in stadiul in care numai vad decat 10% din imagine. Acum nu stiu cum sa revin la rezolutia initiala pentru ca numai vad nimic cand intru in joc. Va intreb daca se poate schimba rezolutia inainte de a deschide jocul?

3 răspunsuri:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Dezinstaleaza jocul sterge daca a ramas ceva foldere prin c sau unde ai instalat dupa asta reinstaleaza jocul

| Ma3YaN1998 a răspuns:

Salut!
Raspunsul este: DA.
(Eu iti arat o alta modalitate, mai sigura in cazul mai multor jocuri).
Pentru a configura rezolutia jocului va trebui sa dai click dreapta pe iconita jocului > Properties > Compatibility > bifeaza casuta 'Run in 640 x 480 screen resolution', apoi dai 'Apply' si 'OK'.
In cazul in care nu functioneaza prin aceasta modalitate:
(Lasi casuta bifata la 'Run in 640 x 400 screen resolution' si: click dreapta pe iconita jocului > Properties > Shortcut, se poate observa 'Run:', apoi in dreapta acestui cuvand ai o caseta in care scrie: 'Normal window'. Apesi click stanga pe 'Normal window' si selectezi: 'Minimized'.
Dupa ce faci acesti pasi, te sfatuiesc sa intri in joc si sa modifici rezolutia, la cea pe care o preferi. (Recomandarea mea este sa incerci mai intai o rezolutie medie si sa vezi daca ti se potriveste).

Mult succes!