| MucH a întrebat:

Salut,i-am spus unui coleg sa imi trimita google chrome sa il instalez de pe skype....si dupa ce s-a instalat am apasat si s-a deschis o fereastra in care zicea cu ce sa deschid aplicatia si am apasat pe Mozila Firefox si de atunci toate aplicatiile li s-au schimbat iconita cu o imagine cu mozila firefox si o foaie in spate...si nu merge sa intru in aplicatia respectiva(am mai avut odata problema asta si am chemat pe cineva sa mi-o repare)
Ce sa fac ca sa remediez problema?

Răspuns Câştigător
| Petru1123 a răspuns:

Incearca sa faci asta:

1. Click on the Windows logo "Start" button on the bottom left corner of your screen
2. Type in "regedit"
3. Click on "regedit" search result
4. Click on "Yes" to make changes
5. Navigate to:
HKEY_CURRENT_USER\
Software\
Microsoft\
Windows\
CurrentVersion\
Explorer\
FileExts\.
lnk
6. Delete the other keys except "OpenWithProgids"
7. Log off and log back on

1 răspuns:
| MucH explică:

Salut Petru1123, cand dau click dreapta si apas pe delete la OpenWithProgids, nu se sterge, de ce?