| rbTFk a întrebat:

Ieri mi-am cumparat un laptop HP. Toate bune si frumoase cand ajung acasa ii bag windows si cand sa bag driverele am constientizat ca nu are CD cu drivere...are recovery pe f11 da apas sta cateva secunde cu ecranul negru si dupa se aprinde normal...Cum fac conexiunea la internet fara drivere ca nu-mi gaseste wi-fi

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca spuneai si ce model este era foarte bine. Oricum trebuie sa te duci cu un stick la alt computer si sa iei de pe net driverul pentru placa de retea daca ai cablu sau pentru Wi-Fi. Dupa ce ai realizat conexiunea la internet totul devine o simpla joaca.
Iti recomand acest program (in prealabil sa instalezi Adobe Flash Player): http://www.driverscloud.com/en/configuration/installplugin/0/key
Dai "Automatic Installation", downloadezi si instalezi fisierul. Apoi dai "Start the detection" si dupa ce termina te uiti in "My drivers"si vezi ce trebuie instalat. O sa gasesti si variante. O iei pe cea mai noua. Succes!