| GhostKnight a întrebat:

Ieri seara ma jucam pe calculator si tot simteam un miros ciudat care pana la urma era de la calculator. Dintr-o data s-a inchis caluclatoru si am observat ca era cam cald la spate, pe la sursa.Cand incer sa il deschid din buton se aprinde doar luminita de langa buton dar PC-ul nu.Ma intreb daca oare s-a ars vreo piesa importanta din moment ce nu se mai aprinde deloc.
Multumesc.

1 răspuns:
| Zedge a răspuns:

Pot fi mai multe cauze, mirosul acela pe care il simteai era unu de ars daca da e posibil sa se fi ars ceva la sursa, ori poate sa se fi ars ceva la placa de baza sau sau la procesor sa nu faca contact ceva fire, iti recomand cel mai bine sa nu il mai deschizi si sa nu incerci nimic si sa te duci cu el la un service. Noroc!