| anonim_4396 a întrebat:

Imi merge League of Legends pe: Intel Pentium 4 2.8 ghz dual core, 1.24 GB ram, placa video ATI Radeon 9250SE 128mb.
Si cate FPS maxim?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Revolutie de 1280x768 pana in 1366x768 poti sa joci.

Daca setezi la Low sau Medium merge fara probleme.

FPS maxim 30 (FPS le ei in functie si de dimensiunea revolutiei setate).

PS:La aceste revolutii poti juca daca lasi default sau nu setezi revolutia la setari nu va merge.
(La acele revoluti mentionate mai sus iti va merge cat de cat bine).

Si un mic lucru un joc de acest gen LOL iti trebuie neaparat sa ai drivarul la placa video instalata altfel nu va merge.
Instalarea driverul la placa video o poti face prin CD/DVD sau original ori sa descarci pe net Driver Booster si sa iti instalezi placa video VGA.

Mult Succes!

| thecode123 a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Multumesc mult!

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru thecode123):

Multumesc si pentru Funda.
Cu placere, distractie placuta in LoL.

4 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Probabil maxim 10, si placa integrata e mai buna ca scorbura aia.

| thecode123 a răspuns (pentru TechGuyTpu):

Tocmai, cu placa integrata nu merge happy