| bogdy20000 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste laptop-uri pana in 2000 de lei pe care as putea sa ma joc jocuri gen Csgo si sa mearga in 100-150 fps-uri?
Si as vrea sa fie bun si pentru alte jocuri, nu neaparat ca si gta 5, dar cum e euro truck...
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mai pui ceva bănuți și să îți cumperi ceva cât de cât bun precum: http://www.pcgarage.ro/......dark-grey/
Și dacă vrei ceva și mai bun, cu procesor quad-core: http://www.pcgarage.ro/......dark-grey/

| bogdy20000 explică (pentru SilviaDulcik):

Nu stii, oare pe primul ar putea merge si gta-ul decent gen 60+ fps?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru bogdy20000):

Nu chiar. Acel procesor fiind un dual-core HT va reuși să mențină 60 cadre pe secundă constant doar la setările minime. La setările jocului sunt și unele opțiuni ce țin de procesor, precum densitatea lumii.
Cel mai bine dai acum mai mulți bani decât să îți dai mai târziu pumni în cap.

| bogdy20000 explică (pentru SilviaDulcik):

Si zici ca astea ar fi cele mai bune pentru jocuri? Adica daca gen vreau sa mi-l iau pe cel cu 2300 ar fi bun pentru mai multe?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru bogdy20000):

Ar fi mult mai bun față de primul deoarece are procesor quad-core dar are aceași placă video. Eu nu aș cumpăra asemenea laptop-uri. Mai bine aș cumpăra un calculator sau dacă tot dau bani, aș cumpăra un laptop de 3000+ lei.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru bogdy20000):

Procesor slab, i3 la 2GHz este mult prea puțin pentru GTA V, chiar dacă este el Skylake.
Un SSD de 128GB, de abia îți încape sistemul de operare, 2-3 jocuri și câteva programe.

Ți-am spus, nu te zgârci.

| bogdy20000 explică (pentru SilviaDulcik):

Nu ma zgarcesc, nu am de ce, cel pe care ti l-am dat a fost recomandarea celor de la pc garage.Dar cu laptop-ul ar putea fi mai mult stres, adica o sa imi trebuiasca si cooler si chestii?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru bogdy20000):

Aș tinde să cred că o să ai nevoie de cooler, mai ales pe timp de vară.
Dar acum depinde și unde îl ții. Dacă îl ții pe picioare, pe covor, pe pat, sigur va acumula o grămadă de mizerie pe la aerisiri și se va încinge fără motiv.
Dacă o să cumperi și cooler, îți recomand să verifici unde mai exact sunt acele găuri pentru aerisiri, asta pentru a cumpăra coolerul perfect pentru laptop-ul tău.

| bogdy20000 explică (pentru SilviaDulcik):

Ma tot gandesc daca nu ar fi mai bine sa imi cumpar un pc mai bine...Stii tu vreun pc bun pana in 2000 de lei, daca nu chiar 1500 ca si de restul sa cumpar periferice?

13 răspunsuri:
| georgeenglezu2016 a răspuns:

Mai bine cumperi pc in bani asti-a, laptop-ul se incinge intr-o ora si sa mai cumperi alte chestii coolere sa pui sub laptop pentru racire mai bine ai pc complet si jocuri fara lag gta 5 frumos decent si alte jocuri preferate : https://mediagalaxy.ro/......-r7-ubuntu dar poti instala orice windows doresti

Sistem IT MYRIA Style V26, AMD FX-6300 pana la 4. 1GHz, 8GB, 1TB, AMD Radeon RX 460 2GB, Ubuntu, iar la fel ceva frumos si te poti uita la specificatii acolo vei avea orice informatie ram, hard, placa video, numarul de procesoare, etc

| bogdy20000 explică (pentru georgeenglezu2016):

Chestia e ca eu as vrea sa fie doar laptop, avand avantajele ca il pot lua cu mine oriunde, si crezi tu ca asa repede se poate incalzi?

| georgeenglezu2016 a răspuns (pentru bogdy20000):

Din partea mea poti sa iti cumperi ce vrei tu, nu dau eu 2000 de lei din buzunar tu oferi acesti bani daca iti vei cumpara un laptop eu am avut o sugestie buna referitoare la pc, dar daca nu stai acasa si umbli oriunde cumpara asa eu iti dau un link de laptop in acei bani : stoc limitat Laptop HP ProBook 440 G3 (Procesor Intel® Core™ i5-6200U (3M Cache, up to 2.80 GHz), Skylake, 14FHD, 4GB, 128GB SSD, Intel® HD Graphics 520, Wireless AC, FPR)

https://altex.ro/......0-free-dos

https://altex.ro/......windows-10

https://altex.ro/......0-free-dos

https://altex.ro/......b-free-dos

ai la alegere.

| Constantin_Catalin_1905 a răspuns:

Https://www.emag.ro/......D3ZM27BBM/
-cred ca iti merge si gta 5 in 30-40
-spec ca te-am ajutat.