| OuTKasT a întrebat:

Imi puteti spune ce placi video suporta placa mea de baza? [ MSI pm8m2-v (MS-7071)]. Configuratie actuala : Procesor Intel P4 3 Ghz ( 630 ), 1.25 Gb Ram DDR1, Placa video Nvidia GeForce Fx 5200 ( 128 Mb, AGP). As vrea sa imi cumpar o placa video second-hand de 256 sau 512 mb si nu stiu ce anume sa caut sa fie compatibila.

Răspuns Câştigător
| TheKillerTK a răspuns:

Placa ta de baza suporta numai placile video agp...Acuma placile video au evoluat, de la agp sa trecut la pci.Eu iti recomand sa iti cumperi alta placa de baza si sa iti bagi o placa video buna. Daca vrei sa faci acest lucru sa zici bugetul.Sau daca vrei sa ramai cu placa aceea poti sa iti iei o placa video ca aceasta http://www.magelanline.ro/......-1126.html

| OuTKasT explică (pentru TheKillerTK):

Vad ca placa video de care zici tu e cu memorie DDR3...din cate stiu eu placa mea de baza suporta doar memorie DDR sad

2 răspunsuri:
| TheKillerTK a răspuns:

Placa ta suporta memoria ram ddr.Placa video poate sa aiba si ddr5(dar nu cred ca s-au facut pentru agp, pentru pci stiu sigur ca sunt).Eu iti recomand sa iti schimbi placa de baza si sa iti pui una pe pci. Daca nu vrei ia-ti o placa video cum ti-am aratat eu