| Cristian_Ionut_Niculae_1997 a întrebat:

Salut TPU,
As vrea sa imi cumpar o noua placa video, un ATI X1650 PRO 512MB DDR2 pe AGP pe acest sistem si vreau sa stiu daca merge :
Placa de baza Ms-7071
Ram: 1 Gb DDR 1
Procesor Intel Celeron 2.8 Ghz
Placa video Geforce FX 5200

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

De mers merge.
Dar nu recomand sa mai dai banii pe asemenea componete vechi. Eu zic sa incerci sa vinzi pc-ul actual, sa mai strangi pana la 1100+ si iti cumperi platforma noua, cu garantie, la care cea actuala, cu toate upgrade-urile posibile nu are nici o sansa.

| Trivium a răspuns:

Frate vrei pc gaming? ce vrei sa faci cu sistremul asta de 2 bani fa asa"placa de baza asrock g31m-s,ram minim 2gb pentru rularea jocurilor cat de cat decent si nu ddr1 ci ddr2 Procesor Intel Celeron 2.8 Ghz merge dar sa fie dual core altfel nu faci nimic placa video. ar merge

| yoEdyyo a răspuns:

Salut!
De mers merge, dar nu poti sa ai performante maxime la jocuri si nici sa rulezi unele jocuri.
Sfatul meu e sa-ti vinzi daca se poate pcul asta si sa iti iei unul nou:
de genu asta:
Procesor 2. 8GHz dual core
Memorie RAM de 2GB, daca se poate 4GB
Placa de baza:i-ati una de la ASUS sau MSI
Placa video...una de la nVidia ar fi extraordinara, si de preferat sa fie de 2GB, ca sa ai performante maxime la jocuri
Un SSD de 120 gb sau un hdd pentru jocuri de vreo 500 gb-1 TB
Daca vrei mai multe detalii si exact piesele pe care ti le recomand, da add pe mess la edy. tuto@yahoo.comwinking

| Cristian_Ionut_Niculae_1997 explică (pentru yoEdyyo):

Eu nu vreau sa ma joc chiar orice joc. Vreau sa stiu daca merg jocurile pana in 2007-2008 fara lag cu totul la high?

| yoEdyyo a răspuns (pentru Cristian_Ionut_Niculae_1997):

Da, merge foarte binewinking ...nu stiu chiar daca fara lag, dar daca joci online si ai netul slab o sa ai ceva lag happy