| TipulCiudatDinSpateleFarmaciei a întrebat:

In perioada asta imi alcatuiesc PC-ul pe piese.As dori sa imi spuneti daca piesele sunt bune si daca sunt compatibile una cu alta, ca sa pot trece la cumparat, eventual chiar asamblat in zilele urmatoare:
-PROCESOR:Intel Kaby Lake I5 7400 3Ghz box
-PLACA DE BAZA:Gigabyte GA Z270 gaming K3
-PLACA VIDEO:Gigabyte GeForce GTX 1050 TI OC 4GB ddr5 128bit
-MEMORIE Corsair Vengeance Ipx black 8GB ddr4 3000MhZ cl15 dual channel kit
-SSD Kingston ssdnow uv400 120GB SATA 3 25inch
-HARDDISK Seagate Barracuda 1TB SATA 3 7200RpM 64MB

(Piesele le gasiti pe Emag, cred).Va multumesc!

*P.S-daca mi-ati putea recomanda o carcasa care sa fie compatibila cu piesele mele ar fi genial!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

Sunt compatibile dar vezi ca ramibobsa iti lucreze cu frecventa de 2400mhz placa de baza si procesorul suporta memori pana in 2400 mhz, o sa iti mearga la 3000 mhz doar ca trebuie sa dai OC placi de baza.Nu stiu de ce ti-ai luat memori la 3000 mhz, faci editare/video, encondig, virtualizare si alte chesti sau doar gaming?

| TipulCiudatDinSpateleFarmaciei explică (pentru alexboss2020):

In mare parte gaming, dar uneori mai editez video-uri gen fac mlguri, Sony vega, stii tu.

1 răspuns: