| Adrian_Teodor_1997 a întrebat:

Am un sistem PC gaming de vanzare si as dori sa stiu cat as putea sa iau pe el.

Toate componentele cu exceptia carcasei ajung la un total de 3703 lei. Sistemul a fost utilizat timp de cateva zile pentru teste benchmark si cateva teste in jocuri!

Am toate cutiile componentelor + garantie

Componentele sunt urmatoarele :

Procesorul este un I5-7400
Placa video MSI GeForce GTX 1060 Armor OCV1 3GB DDR5 192-bit
Memorie Crucial 8GB DDR4 2400MHz CL17 1.2v
Placa de baza GIGABYTE GA-B250M-DS3H
Hard disk Seagate BarraCuda 1TB SATA-III 7200RPM 64MB
Sursa FSP Hyper 500W
Ventilator / radiator Sirtec - High Power S1202512L-3M
SSD Kingston SSDNow UV400 120GB SATA-III 2.5 inch
Carcasa Segotep Polar Light negru (in total 3 ventilatoare)

Multumesc si astept un raspuns.

Răspuns Câştigător
| alii98 a răspuns:

este inca foarte bun, dar second-hand, cu garnatie mai poti adauga cam 100 ron pe an

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice obiect iesit din magazin pretuieste undeva la 60-70% din pretul ce l-a avut in magzin cu ata mai mult cu cat garantia poti sa o arunci. Daca este facuta pe numele tau celalalt nu are ce face cu ea pentru ca produsul va fi trimis tot la tine ca sa se repare. Ori, nimanui nu-i convine sa-l trimita la tine ca tu sa-l trimiti in service. Cum al tau este si folosit un 60% este pretul corect.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai si cateva jocuri "la moda" instalate si functionale, respectiv pe certificatul de garantie nu este trecut numele, atunci poti primi intre 2500-3000 lei, in functie de cum gasesti client.
Depinde si de timpul ramas din garantie.

| Adrian_Teodor_1997 explică (pentru Bula):

Am cateva jocuri cumparate! Cum ar fi GTA 5, FIFA 18, FIFA 17, CS GO etc.

| Bula a răspuns (pentru Adrian_Teodor_1997):

Eh, bagi un anunt la 3100, enumeri jocurile si astepti candidatul cumparator. happy
De acolo mai poti negocia cate ceva si dai la cat reusesti, daca-ti convine...winking

| GazzaRecordsRo a răspuns: