| ChispyPie007 a întrebat:

In urma cu ceva timp, jucam minecraft pe laptop fara nicio problema. L-am dezinstalat si dupa cateva luni mi-am reformatat laptopul. Acum mi-am reinstalat minecraft-ul dar merge foarte greu. Am incercat sa dau update la driver-ului placii video si nimic.
Specificatii laptop:
Windows 7 Ultimate 32 bit
Intel Pentium Dual T3400 2.16 ghz
4gb RAM
DirectX11
GPU: Intel 45 Express Chip Family 1GB
Tin sa mentionez ca laptopul avea initial instalat Windows Vista Basic si ca dupa reformatare cand dadeam play la Minecraft imi spunea ca placa video e prea veche, dar am instalat ceva in folderul jocului si ma lasa sa intru in joc.

1 răspuns:
| emipenet a răspuns:

Buna! probabil reformatarea este de vina, a slabit placa video, incearca sa iti pui windows 7 daca poti, ca alcumva nu vad sa mearga
dar, Bafta!
funda?