| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare,HDMI,am imagine dar nu si sunet,am toate setarile facute corect,drivere la fel totul este corect imi spune ca functioneaza corespunzator dar cand dau sa fac un test imi spune ca functioneaza in alta aplicatie si sa o inchid si apoi sa reincerc ce ar putea fi, ma chinui de doua ore si nu-i dau de capat.Multumesc

8 răspunsuri:
| GabbyMTH a răspuns:

Ok, HDMI, conectat de la PC/ laptop la TV?

| raresandrey a răspuns (pentru GabbyMTH):

HDMI,conectat de la PC la TV am imagine dar nu si sunet la TV

| GabbyMTH a răspuns (pentru raresandrey):

Da, inteleg, si eu am tot la fel ..nu o sa-ti mearga sunetul de la tv ..trebuie sa ai boxe la pc.

| raresandrey a răspuns (pentru GabbyMTH):

Ce vorbesti, pana acum a mers perfect, acum recent am observat cand am vrut sa pun un film, nu stiu ce se intampla mai caut, ma gandesc ca poate din cauza ca am primit acum recent un update de la AMD

| GabbyMTH a răspuns (pentru raresandrey):

Interesant.mie nu mi-a mers de cand l-am luat.

| raresandrey a răspuns (pentru GabbyMTH):

De cand ai luat ce, tv-ul sau cablul? in fine nu mai conteaza, daca nu te pricepi evita sa mai dai raspunsuri aiurea.

| GabbyMTH a răspuns (pentru raresandrey):

Citeste copil inteligent ..si nu mai vorbii prostii http://windows.microsoft.com/......omputer-tv

Cablurile pentru VGA, DVI și componenta video nu acceptă semnalele audio. Totuși, cablurile HDMI acceptă semnalele audio, dar nu toate plăcile video activate pentru HDMI acceptă și audio. Dacă HDTV are o intrare audio, este posibil să reușiți să conectați un cablu audio separat de la placa de sunet a computerului direct la TV. Altfel, va trebui să conectați semnalul audio la alt dispozitiv, cum ar fi niște difuzoare de computer externe sau la sistemul home stereo. Pentru mai multe informații despre plăcile de sunet

| raresandrey a răspuns (pentru GabbyMTH):

Prietene stiu si eu ce e aia VGA si DVI, am spus destul de clar ca pana acum a mers perfect HDMI, si ca un raspuns am derscoperit ce era, am primit un udate de la AMD si era o incompatibilitate la drivere, mersi oricum.