| JusticeForCraiova a întrebat:

Salut.
La cs 1.6 cum fac sa iau armele mai repede eu am steam si inainte jucam pe cs 1.6 non-steam si aveam cfg de binduri de pe f1 f2 etc... asa stiu ca armele se iau de pe B dar vreau sa le iau mai repede sa nu mai pierd 3 4 sec DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Cand instalezi cs-ul pe steam, e adevarat ca prima data nu apare nici un fisier de cs, deoarece sunt stocate in niste fisiere de tip.gcf care sunt un fel de arhive. odata ce ai intrat pe joc si ai descarcat o harta de pe server, iar apoi iesi din cs, se vor genera automat folderele cstrike si fisierele din el cum ar fi configul si etc.
eu joc cs de pe steam si pot folosi linistit configul pe care l-am creat mai sus. nu contine nici o comanda ilegala deci n-am treaba cu protectia anti-cheat de pe steam.

7 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Salut, acesta este configul meu.
pe f1 cumpara mp5navy + gloante + vesta + greanda
pe f2 deagle+ glonate + vesta + casca + grenada
pe f3 famas sau galil + gloante + vesta + casca +grenada
pe f4 m4a1 + gloante + vesta + casca +grenada (merge doar cand esti la ct, daca esti la tero, o sa cumpere alta arma)
pe f5 ak47 + gloante + vesta + casca +grenada
pe f6 awp pentru ct + gloante + vesta + casca +grenada + deagle
pe f7 awp pentru tero gloante + vesta + casca +grenada + deagle
pe f8 cumperi aproape toate munitiile (vesta, grenada, flash, defuse kit, gloante arma, gloante pistol).

con_color "255 255 255"
bind "mouse3" "stopsound"
alias ammo "buy; menuselect 6"
alias sec "buy; menuselect 7"
alias armor "buy; menuselect 8; menuselect 2"
alias helm "buy; menuselect 8; menuselect 1"
alias he "buy; menuselect 8; menuselect 4"
alias m4a1 "buy; menuselect 4; menuselect 3; ammo; helm; armor; he; cls"
alias ak47 "buy; menuselect 4; menuselect 2; ammo; helm; armor; he; cls"
alias gafa "buy; menuselect 4; menuselect 1; ammo; helm; armor; he; cls"
alias mp5 "buy; menuselect 3; menuselect 2; helm; ammo; he; cls"
alias deagle "buy; menuselect 1; menuselect 4; sec; helm; armor; he; cls"
alias awpt "buy; menuselect 4; menuselect 5; ammo; armor; deagle; sec; he; cls"
alias awpct "buy; menuselect 4; menuselect 6; ammo; armor; deagle; sec; he; cls"
alias fl "buy; menuselect 8; menuselect 3; cls"
alias def "buy; menuselect 8; menuselect 7"
alias refuel "ammo; sec; armor; he; fl; def; cls"
alias cls "wait; slot10; wait; slot10; wait; slot10"
bind g "drop"
bind space "+jump"
bind escape "cancelselect"
bind f1 "mp5; cls"
bind f2 "deagle; cls"
bind f3 "gafa; cls"
bind f4 "m4a1; cls"
bind f5 "ak47; cls"
bind f6 "awpct; cls"
bind f7 "awpt; cls"
bind f8 "refuel; cls"
bind f9 ""
bind f10 ""
bind f11 ""
bind f12 "snapshot"
bind end ""
bind pgup ""
bind pgdn ""
bind ins ""
bind del ""
bind home ""
bind p ""
bind k ""
bind i ""
bind l ""
bind [ ""
bind ] ""
bind v ""
bind ' ""
bind; ""
bind / ""
bind z "radio1"
bind c "radio3"
bind x "radio2"
bind f "impulse 100"
bind e "+use"
bind r "+reload"
bind w "+forward"
bind s "+back"
bind a "+moveleft"
bind d "+moveright"
bind b "buy"
bind o "buyequip"
bind y "messagemode"
bind u "messagemode2"
bind m "chooseteam"
bind t "impulse 201"
bind ctrl "+duck"
bind shift "+speed"
bind tab "+showscores"
bind h "+commandmenu"
bind q "lastinv"
bind "+" "sizeup"
bind "," "buyammo1"
bind "-" "sizedown"
bind "." "buyammo2"
bind "0" "slot10"
bind "1" "slot1"
bind "2" "slot2"
bind "3" "slot3"
bind "4" "slot4"
bind "5" "slot5"
bind "6" "slot6"
bind "7" "slot7"
bind "8" "slot8"
bind "9" "slot9"
bind ";" "+mlook"
bind "=" "sizeup"
bind "E" "+use"
bind "`" "toggleconsole"
bind "TAB" "+showscores"
bind "ENTER" "+attack"
bind "ESCAPE" "cancelselect"
bind uparrow "+forward"
bind downarrow "+back"
bind leftarrow "+left"
bind rightarrow "+right"
bind mouse1 "+attack"
bind mouse2 "+attack2"
bind mwheeldown "+jump"
bind mwheelup "+duck"

cl_cmdrate 101
cl_interp 0.1
cl_updaterate 101
cl_smooth 1
rate 25000

gl_flipmatrix 0
hud_fastswitch 1
sensitivity 1.8
cl_shadows 0
cl_showfps 1
cl_dynamiccrosshair 0
cl_crosshair_size small
setinfo _vgui_menus 0
_cl_autowepswitch 0
cl_forwardspeed 400
cl_backspeed 400
cl_sidespeed 400
gamma 3
brightness 2
hud_draw 1

| JusticeForCraiova explică (pentru Zangetsu):

Ba tu stii ce e ala steam?
steamu pe cs nu are cfg laughing se joaca default doamne

| Zangetsu a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Cand instalezi cs-ul pe steam, e adevarat ca prima data nu apare nici un fisier de cs, deoarece sunt stocate in niste fisiere de tip.gcf care sunt un fel de arhive. odata ce ai intrat pe joc si ai descarcat o harta de pe server, iar apoi iesi din cs, se vor genera automat folderele cstrike si fisierele din el cum ar fi configul si etc.
eu joc cs de pe steam si pot folosi linistit configul pe care l-am creat mai sus. nu contine nici o comanda ilegala deci n-am treaba cu protectia anti-cheat de pe steam.

| LunguAlexandru a răspuns:

Incearca sa iti il modifici din Config.cfg sau cum spune Snipper2000 : pune binduri

| JusticeForCraiova explică (pentru LunguAlexandru):

Cs 1.6 pe steam nu are cfg rolling on the floor

| LunguAlexandru a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Da chatterbox documenteaza-tebatting eyelashes.

| Snipper2000 a răspuns:

Dar ai incercat tot asa? sa apesi F1? ca eu asa imi iau happy sau pui binduri

| Gabi_Rezeanu_1998 a răspuns:

Sunteti cam inculti, fratilor acum s-a si dat update la steam, e doar userconfig in steamapps/common happy. I`ati bindurile la arma si le bagi in userconfig, salut!