| cCaTaJK a întrebat:

Vreau sa raspundeti si mie la intrebarile de la RO-RP! :
În timp ce te joci pe server zărești o unitate de poliție care circulă regulamentar. Este corect să treci pe lângă ea și să o provoci pentru o urmărire?
Da, deoarece așa sporesc roleplay-ul și le dau de muncă ofițerilor.
Nu, regulamentul serverului interzice așa ceva.
Niciun răspuns nu este corect, regulamentul nu prevede așa ceva.
Se consideră următoarea acțiune roleplay: "/me duce mâna dreaptă către torpedou, scoate de acolo un dosar cu acte, le pune pe genunchi după care i le înmânează lui X". Care afirmație este corectă?
RP-ul este corect, nu se consideră PG deoarece nu influențează cu nimic partenerul de roleplay, astfel că RP-ul se poate desfășura în mod normal.
RP-ul este incorect, se consideră PG deoarece sunt mai multe acțiuni într-un singur /me.
RP-ul este incorect, se consideră PG deoarece această acțiune este practic imposibilă.
Ce reprezintă termenul de mixing?
Când vorbești în alte limbi în afară de română pe un chat IC.
Când ești întrebat pe chatul OOC ceva și răspunzi pe chatul IC sau invers.
Când spui informații OOC pe chatul IC.
În ce chat poți scrie "LOL"?
În orice chat OOC.
Oriunde.
În orice chat IC.
Metagamingul semnifică...
Piratarea jocului GTA San Andreas.
Folosirea informațiilor OOC în acțiuni IC.
Folosirea informațiilor IC în acțiuni OOC.
Formele corecte și complete ale următoarelor acronime: RP, MG, PG, RK, IG, OOC, CK sunt:
Realplay, Multigaming, Powergaming, Revengekill, In Corason, Out Of Character, Come Killer.
Roleplay, Metagaming, Powergaming, Realkill, In Game, Out of Car, Character Kill.
Roleplay, Metagaming, Powergaming, RevengeKill, In Game, Out Of Character, Character Kill.
Se consideră următoarea situație: // X face RP că îl lovește pe Y în bărbie cu pumnul. Y se află în picioare, în față lui X. Se consideră că X și Y au aceeași constituție fizică. // Care afirmație este corectă?
Acțiunea nu este corectă indiferent de RP-ul făcut.
Acțiunea este corectă în urma RP-ului: "/me își strânge pumnul tare urmând să îl lovească pe Y în bărbie" "/do Reușesc?"
Acțiunea este corectă în urma RP-ului: "/me își strânge pumnul încercând să îl lovească pe Y în bărbie".
De ce nu este corect următorul RP "/me stă întins pe jos într-o baltă de sânge în urma unei lovituri cauzate de o crosă de golf"?
Este corect, /me este folosit într-un mod optim, însă se putea apela de două ori la această comandă pentru a se observă mai bine în ce stare este persoana lovită.
Nu este corect, este o instigare la MG deoarece partenerul de roleplay nu știe cu ce ai fost lovit, ci vede doar rana propriu-zisă
Este corect, RP-ul este unul complex cu multe detalii și îl ajută pe partenerul de roleplay la următoarele acțiuni pe care le va face.
În care dintre următoarele chaturi este permisă folosirea prescurtărilor și a emoticoanelor?
Doar în /c(ar)w(hisper) și /sms.
În orice chat IC și OOC.
Doar în /sms.
Dacă ai primit ajail de la un admin degeaba, ce poți face?
Dau /q și fac o reclamație pe forum.
Fac o reevaluare pe forum.
Dau /report pentru a-l întreba motivul ajail-ului.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste regulamentul jocului.