| POLINOM a întrebat:

Salut.
Mi-am achizitionat de curad un pc de gaming cu i5 7400 si 1050 ti si m-am gandit sa filmez pentru Youtube. Mi-am instalat obs, itru la un meci de cs cu un prieten (aveam 250 fps si nu se vedea nici un pic de lag) dar cand m-am uitat la filmare totul era super laguit. Am incercat sa ma joc cu setarile, chiar m-am uitat la setari recomandate pe Youtube, dar nimic...mereu filmarea avea lag. Imi puteti da va rog niste sfaturi cu ajutorul carora sa pot filma in timp ce ma joc?

Răspuns Câştigător
| AgentTorque a răspuns:

Nvidia e singura optiune. OBS iti papa procesorul

1 răspuns:
| MadnesOfJuice a răspuns:

Incearca sa schimbi rezolutia, frame etc in obs.
Si daca ai placa nVIDIA poti filma cu programul lor nVIDIA shadowplay, filmeaza foarte bine si e mai usor decat obs