| Bretean_Rares_1970 a întrebat:

Mi-am achiziționat un laptop, acesta este destul de bun(are un procesor i5-7200 2.50ghz,8 RAM, AMD Radeon R7 M440)însă am o problemă,dacă îmi conectez încărcătorul îmi merge perfect,dar dacă îl deconectez am lag, adică de la 150-180fps la 30 -50 fps.Ce poate să aibă? Pls ajutați-mă!

2 răspunsuri:
| XYZ02 a răspuns:

Ai o optiune la sectiunea "Power Saver/Manager" ce iti dezactiveaza placa video dedicata si te lasa pe cea integrata in momentul in care nu este alimentata bateria.

| tigrul2 a răspuns:

Pai daca bateria este descarcata asta iti provoaca lag. Verifica in setarile jocului Laptop power save sau ceva de genul si dezactiveaza l