| Ovidiudob a întrebat:

De ce îmi merg jocurile blocat pe laptop daca nu conectez încărcătorul și dacă conectez încărcătorul îmi merge perfect? Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| gamersamp12 a răspuns:

Fa asa: Control Panel > Hardware and Sound > Power Options si acolo o sa ai asa: Balanced, Power Saver si High Performance.
Selecteaza planul High Performance cand ai incarcatorul deconectat la laptop. happy Asta daca ai windows 7 daca nu pasii sunt cam aceeiasi si pentreu windows 8 sau 10.

| Dobrotă_Ovy_1996 a răspuns (pentru gamersamp12):

Tot așa merge? Ce sa mai fac?

| gamersamp12 a răspuns (pentru Dobrotă_Ovy_1996):

Ai facut aceiasi chestie si cu incarcatorul conectat si fara el?
Altceva ce sa zic, apsa pe Windows Logo butonul dintre CTRL si ALT din stanga jos si R, Windows Logo + R, apoi scrie "msconfig.exe" si apasa enter sau dai click pe run, apoi te duci la Boot > Advance Options si ai acolo Numbers of Processors il bifez si il pui pe maxim, adica cate nuclee are procesorul tau, al meu are 4 deci am pus nr. 4 apoi te duci la Max. Memory pui memoria Ram pe care o ai in MB. Optiunea asta e ca atunci cand laptopul porneste sa lucreze toti rami si procesorul nu odar o parte din ele.