| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mi-am cumparat un joc recent numit carx drift racing online de pe steam si am o problema cu fps urile... indiferent de ce setari pun, am in jur de 23 fps uri. Singurul lucru care ma ajuta e rezolutia, am un monitor vechi de 4:3 1152x864 si daca pun 800x600 am in jur de 43 fps... va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Salut, ce configuratie are pcul ( procesor, placa video, memorie ram )?

| Sezz a răspuns (pentru dinaprilie):

I5 4570, gt 730 2gb si 8gb ram.

| dinaprilie a răspuns (pentru Sezz):

Este normal sa ai asa de putine fps-uri datorita componentelor nu foarte performante, mai ales placa video.

| Sezz a răspuns (pentru dinaprilie):

Stiu, dar daca pun tot pe ultra imi scad doar 8-10 fps uri.