| tigrul2 a întrebat:

Mi-am descarcat fortnite si cand incerc sa intru in lobby, hddul se duce in 100% si imi da not responding la fortnite si se blocheaza ce trebuie sa fac? Asa imi da https://imgur.com/a/heYAmM0

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Problema ta este memoria RAM isuficienta, ti se duce consumul peste 90% si atunci crapa joc-ul din cauza memoriei RAM insuficienta. Mai bagati niste RAM.

| tigrul2 explică (pentru Intruder19):

Am 8 laughing

| Intruder19 a răspuns (pentru tigrul2):

8GB in ziua de azi nu mai este asa mult, verifica ce mai ai deschis si mai inchide din ele, nu e normal sa ti se duca consumul de RAM in 90%.

| tigrul2 explică (pentru Intruder19):

Pai acum mi am dat seama am setat in bios pentru 1gb ram sa se duca la placa integrata video si de aia

| PainTech a răspuns:

Memorie RAM insuficienta.

Solutii moca, dar care nu ai impact asa mare :
- Optimizeaza page-file
- Foloseste un stick ca "memorie RAM"
- Defragmenteaza HDD-ul

Solutii care costa bani, dar au un impact imens :
- Cumpara inca 4/8 GB RAM. Asigura-te ca sunt compatibili
- Cumpara un HDD cu o viteza de I/O mai mare. As recomanda un SSD, dar marea majoritate se sperie de pret si de spatiul de stocare mic.

Mult succes!