| Rusu_Cristian_1994 a întrebat:

Salut, mi-am instalat css (Counter strike source v34).

Cand vreau sa intru in ea scrie
Failed to initialize DirectX. Please check DirectX drivers or try to reinstall DirectX.

2. Am sters-o si am instalat depe alt site jocul si deja scria Only one instance of the game can be running at one time
AM DAT RESTART LA PC SI NIMIC.

Răspuns Câştigător
| Eugen80 a răspuns:

Dezinstaleaza toate CS-urile.
Reinstaleaza driverele actualizate pentru placa video si apoi instaleaza jocul si incearca iar. Eu in setup in CS selectez OpenGL si rezolutia monitorului meu, dar la tine poate nu stie placa video de OpenGl.

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Ce placa video si ce alte componente ai?

| Rusu_Cristian_1994 explică (pentru PainTech):

Nu am cel mai pun calculator am pentru jocuri mai slabe
AMD athlon(tm) II X2 210e Proccesor
2, 60 ghz
2, 00 GB RAM
64 Bit