| Stook00 a întrebat:

Salut,mi-am luat un pc nou, m-am informat despre ce jocuri poate rula insa sunt deschis sa aud si parerile voastre. Poate rula H1Z1 dayz, shadow of mordor, bf 4 spre exemplu?
Procesor Intel Haswell Refresh, Core i5 4460 3. 2GHz (3.4 in turbo)
Placa video GIGABYTE GeForce GTX 750 Ti OC WindForce 2X 2GB DDR5 128-bit
8 rami am.

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Procu e foarte bun, placa e buna, nu e high end dar e buna. Poti rula jocurile mentionate la high chiar. Nu garantez ca vei avea non-stop 60 fpsuri, adica in locuri cu foc mult sau multe particule sigur va scadea pentru ca placa video nu e high end. Oricum ai un pc bun. Sper ca ai si un monitor 1080.

| Stook00 explică (pentru EnvyU):

Un specialist mi-a spus acu 10 minute ca nu e bun deorece placa e slaba si procesoru e prea bun, sistemu e dezechilibrat, a spus ca maine dimineata imi face un alt sistem Placa video GIGABYTE GeForce GTX 960 OC WindForce 2X 4GB DDR5 128-bit HDMI
Procesor AMD Kaveri, Athlon X4 860K Black Edition 3. 7GHz
8 ram
SI UIMITOR tot in acelasi pret ca si celalalt sistem de sus.
MERSI DE RASPUNS

| EnvyU a răspuns (pentru Stook00):

Are dreptate, placa e mai slaba, si eu ma gandeam la un 960 dar ziceam ca e prea scumpa. E bine daca iti schimba sa iti bage un 960. Si athlonu asta e chiar bun, s-ar putea totusi sa iti trebuie un cooler ca se cam incing amdurile. Dar de curiozitate, La ce pret ti-l face?

| Stook00 explică:

Envy bugetul e de 27 mil, da mi-a pus si un cooler