| Alexandru_Gaievici_1989 a întrebat:

Salut, pe placa de baza gigabyte ab 350 gaming, am versiune de bios F8 https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350M-Gaming-3- rev-1x#support-dl renteaza sa fac update la F22? Multumesc

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca nu ai probleme cu PC-ul nu ai de ce sa faci update.

| Al3x998 a răspuns:

Eu zic ca da, orice update de bios aduce o imbunatatire / bug-uri rezolvate. Nu pierzi nimic daca faci.
Downloadezi biosul si il pui pe un stick, intri in bios si cauti Q-FLASH si ii dai "update bios". Eu am facut update de bios la Gigabyte Z370 HD3 si a fost ok.

| Alexandru_Gaievici_1989 explică (pentru Al3x998):

Si care din versiunile alea de bios imi trebuie mie pe placa de baza gigabyte ab 350 gaming 3.

| Al3x998 a răspuns (pentru Alexandru_Gaievici_1989):

Cel mai nou, F22.