| SRM a întrebat:

Salutare dragi membri TPU!

Am si eu o intrebare simpla la care am nevoie de un raspuns(sau mai multe) din partea voastra...

Stiti careva de ce mi se blocheaza browserul firefox atunci cand ii deschid un tab(fereastra)? Se blocheaza pentru cateva secunde bune, scrie "not responding" pana isi revine. Inainte nu mi-a facut asa si nu inteleg care e motivul.

Folosesc antivirus avast, nu am virusi, am windows 7 instalat in regula, am ultimul tip de java plugin si culmea e ca alta problema care a aparut cu cateva luni inainte de asta e urmatoarea: cand maximizez videoclipurile si le dau play, se blocheaza odata la cateva secunde daca nu misc continuu de cursor laughing Ceea ce o porcarie si nu stiu cu ce are legatura.

Care va pricepti as aprecia daca mi-ati da un raspuns bun si concret, iar eu va dau funda daca vreti, pe langa multumiri! happy

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai sterge datele de navigare din browser.

| onasis1961 a răspuns:

Dacă mai face probleme, reinstalează-l sau descarcă o variantă mai nouă.

| horia2012 a răspuns:

Dezinstaleaza-l complet, inclusiv preferinte, descarca ultima verisune si instaleaz-o.

| SRM explică:

Am dezinstalat flash playerul, java, mozilla si google chrome(pentru ca si cu acesta aveam anumite probleme) si le-am reinstalat pe toate pe versiunea de 64 biti (exact atat cat am la windows) si tot aceleasi probleme am. Care reuseste sa ma ajute ii dau funda. Thanks!