| gemini2000 a întrebat:

Salut! Pot rula un film 4K pe un laptop cu I7 12th si un rtx 3050 4GB, Eran 1920x1080 144Hz

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Sigur ca poti rula si filme 4k, insa displayul laptopului tau pentru ca stie maxim 1080p adica FULLHD, il vei vedea fullhd si nu 4k!
Ca sa poti vedea 4k film, video orice inregistrare la aceasta rezolutie ai nevoie de un display 4k, in cazul tau un laptop ce stie 4k
Poti insa sa pui un film 4k pe un stick extern, HDD extern, sau prin cablu HDMI de la laptop catre un TV 4k si astfel vei vedea 4k!

| gemini2000 explică (pentru Simpatic):

Iti multumesc frumos pentru raspuns si ajutor!

| Simpatic a răspuns (pentru gemini2000):

Nu ai pentru ce.

nu vreau sa par arogant caci cand e vorba de primirea de distinctii aici sunt printre putinii care nu lupta pentru asta. dar aici regula morala spune ca daca ti-a placut un raspuns si l-ai considerat folositor este sa acorzi funda, o distinctie pe care o ofera userii intre ei aici pe TPU, adica cei care pun intrebari ofera funda celor care considera ei ca le-au raspuns corect. zi buna