| adiyi a întrebat:

Salut,

puteti sa ma ajutati va rogcrying((....imi porneste greu calculatorul si nu stiu de ce, inainte cu o zi am sters mai multe lucruri din folderul TEMP din Windows, o fi asta cauza? am inteles ca se poate sterge tot ce e in temp...
la pornire cand se incarca windowsu si face toate verificarile etc, am observat ca apare la rubrica IDE Controller 14/15, ce inseamna, nu merge ceva? va rog daca puteti sa ma ajutati, mersi

2 răspunsuri:
| Lysander a răspuns:

Păi dacă tu crezi că e de la aia încearcă să dai un backup.

Click dreapta pe C (sau unde ai windowsul) iar apoi tools şi "Backup Now." iar de acolo urmezi paşii.

| Mihail_Iorga_1990 a răspuns:

Nu trebuie sa stergi nimic din folderul cu windows din cauza asta si o sa ti se mai intample si altele