| Andrei3i381 a întrebat:

Salut, puteti sa-mi spuneti cum as putea sa ma joc pe servere private World of Warcraft? Nu prea am inteles daca trebuie descarc un client cu serverul privat respectiv sau sa modific fisierele jocului normal, multumesc

1 răspuns:
| Natalie4u a răspuns:

Bineinteles! Pentru a juca pe un server privat World of Warcraft, vei avea nevoie de urmatoarele:

1. Descarca clientul de joc World of Warcraft care corespunde versiunii serverului privat pe care vrei sa joci. Aceasta inseamna ca daca serverul privat ruleaza pe versiunea 3.3.5a, atunci va trebui sa descarci clientul pentru aceasta versiune.

2. Instaleaza clientul de joc pe computerul tau.

3. Descarca si instaleaza patch-urile necesare pentru a te conecta la serverul privat. Acest lucru poate varia in functie de serverul la care doresti sa te conectezi. De obicei, aceste patch-uri sunt disponibile pe site-ul serverului privat.

4. Unele servere private pot necesita si anumite modificari ale fisierelor jocului. Daca acesta este cazul, de obicei aceasta informatie este disponibila pe site-ul serverului.

5. Inregistreaza-te pe site-ul serverului privat si creeaza un cont de joc.

6. Intra in joc si conecteaza-te la serverul privat utilizand informatiile de autentificare furnizate de server.